Temat numeru - E3 - Trauma Center: Under the Knife / Batman Begins
SS-NG #32 Czerwiec 2005
50


REDAKCJA
    Porcja gorących zapowiedzi z E3.
  Trauma Center: Under the KnifeKto z nas nie chciałby być chirurgiem? Hehe, zapewne niewielu, bo kto chciałby przedtem wkuwać różne „encyklopedie” na pamięć i kroić w ramach studiowania nieświeże zwłoki. Gra TRAUMA CENTER: UNDER THE KNIFE pozwala nam popraktykować operacje na „żywych” celach, bez nauki, bez umazania się krwią...W grze wcielamy się w doświadczonego chirurga, który ma za zadanie... ratować ludzkie życie. Górny ekran konsoli będzie nam przedstawiał fabułę i okoliczności różnych zajść. Dolny ekran posłuży za „salę operacyjną”, zaś stylus wcieli się, zależnie od potrzeb w kilka z narzędzi używanych podczas operacji (skalpel, penseta czy igła). Same operacje będą składać się z serii mini-gier przedstawiających np. wyciąganie odłamków szkła z rany. Pierwsze levele posłużą z pewnością za tutorial. Każda operacja będzie ograniczona czasem, po którego upływie nasz pacjent odejdzie z tego świata. Poza tym, nasze działania zostaną za każdym razem ocenione, czego odzwierciedleniem będzie wystawiany stopień.W dalszych etapach pojawią się poważne i odpowiedzialne zadania, z pewnością nie nadające się dla wrażliwców. Opanowanie krwotoku serca wymaga pewnej ręki i zdecydowanych działań, chwila nieuwagi może skończyć się tu tragicznie. Trailery aż przyspieszają tętno- operację są pokazane dosyć sugestywnie, a przy tym widać, że wszystko zostało doskonale dostosowane do konwencji gry. Jeśli wy również chcielibyście zabawić się w doktora bardziej serio, to oczekujcie gry w okolicach czwartego kwartału roku 2005.

Kamil "Iwan" Iwanowicz
  Batman BeginsBatmana chyba nikomu przedstawiać nie trzeba, wojownik o spokój w Gotham City powraca w najnowszej odsłonie gry BATMAN BEGINS, produkowanej przez EA. Gra przenosi nas w czasy, gdy Batman nie był jeszcze Batmanem.


  Temu panu damy w twarz...

Pierwsze rozdziały opowiadają między innymi o jego szkoleniu w Himalajach gdzie pod wprawnym okiem mistrzów, trenował jak ninja. Co do samej gry, to będzie się ona dzieliła na 2 zasadnicze części. W pierwszej z nich kierowali będziemy samym Człowiekiem-Nietoperzem, w drugiej zaś zasiądziemy za sterami najprawdziwszego Batmobilu znanego z filmów, komiksów i książek.


  a tego potraktujemy z buta.

Co do samej mechaniki gry, to pojawi się wiele ciekawych rozwiązań. Nasi przeciwnicy będą odczuwali strach, przez co ich zachowanie może stać się nieprzewidywalne, przykładowo zaczną na nas nacierać, lub schowają się za węgłem.


  Bat-Ninja.

Prócz tego, jak w każdej grze akcji, nasz bohater będzie korzystał z wielu gadżetów, takich jak znany wszystkim bat-bumerang i innych bardzo przydatnych urządzeń. Ponadto każdą misję możemy pokonać na wiele sposobów, albo robiąc totalną rozwałkę, albo też jak ninja pozabijać wszystkich kryjąc się w cieniu.


  Piękne, ale brudne GothamCity.

Na targach E3 każdy, kto zjawił się na stoisku EA, mógł wypróbować tę produkcję w wersji przeznaczonej na konsole PS2. W czasie konferencji pokazano także nowy film, będący zapisem kilku fragmentów gry. Ukaże się ona w lipcu na platformy takie jak: GameCube, GBA, PS2, Xbox, wraz z pojawieniem się na ekranach kin filmu pod tym samym tytułem.

Kamil "RioT" Świątek
Temat numeru - E3 - Trauma Center: Under the Knife / Batman Begins
SS-NG #32 Czerwiec 2005
50