Temat numeru - E3 - The Chronicles of Narnia / Tomb Raider Legend
SS-NG #32 Czerwiec 2005
45


Kamil "RioT" Świątek
    Porcja gorących zapowiedzi z E3.
  The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch And The WardrobeKolejna produkcja spod znaku Disney Interactive będzie trójwymiarową grą opartą o pierwszą z cyklu książek „Kroniki Narnii” pod tytułem „Lew, czarownica i stara szafa”. Jest to historia przenosząca nas w świat Narnii, magicznej krainy znajdującej się za drzwiami szafy.


  Za tymi drzwiami zaczyna się nasza przygoda.

Po przejściu przez nie nasi bohaterowie napotkają na swojej drodze mnóstwo przeciwników wysłanych przez Białą Wiedźmę, która w chwili obecnej panuje nad Krainą. Naszym zadaniem będzie jej pokonanie i zwrócenie Krainy jej prawowitemu władcy lion'owi Aslan'owi. Kierować będziemy rodzeństwem Peter'em, Susan, Edmund'em, and Lucy Pevensie, które posiada wiele unikalnych cech, dzięki którym walka z zastępami złej Wiedźmy stanie się jeszcze ciekawsza i łatwiejsza, dzięki zastosowaniu łączonych ataków.


  What a wonderful world.

Dodatkowo w grze pojawi się wiele zagadek, których rozwiązanie będzie konieczne do ukończenia zmagań z Wiedźmą. Ciekawym rozwiązaniem jest sterowanie postaciami, w czasie walki będziemy kierowali poczynaniami nawet 5 postaci, między którymi trzeba będzie się przełączać, aby wykonać niektóre zadania i wygrać walki.


  Obława...

W chwili, gdy my wcielamy się w jedną postać pozostałe są kierowane przez komputer, dzięki czemu nie stoją w miejscu i nie giną tak łatwo. Co wyjdzie z tego gry przekonamy się już niedługo? Na E3 Disney Interactive pokazało nowy film i trailer oraz kilkadziesiąt nowych screenów.


  Cyklop, dzik, byk i nasz bohater.

Gra pojawi się razem z filmem pod tym samym tytułem w listopadzie na takie platformy jak: Game Cube, DS, GBA, PC, PS2, PSP, Xbox.
  Tomb Raider LegendLara, Lara, Lara, kto z graczy jej nie zna, to postać juz kultowa. Już za niedługo powróci w najnowszej odsłonie gry TOMB RAIDER o podtytule LEGEND.


  Lara i jej sprzęty w pełnej krasie.

Jednak nie będzie to juz ta sama Lara, tym razem Eidos postanowił zmienić silnik, na nowy, bardziej wydajny i ładniejszy. Jak to zazwyczaj bywa i w tej odsłonie nasza bohaterka odbędzie poszukiwania kolejnego artefaktu, oczywiście jak zawsze przeszkadzała jej będzie wataha różnorodnych przeciwników.


  Zimno, ciemno, mokro... brrrrr.

Tym razem Lara nie będzie tylko zdana na swoje 2 pistolety, w jej ręce trafią także na przykład wyrzutnia rakiet. Jednak z tego, co wiadomo powrócono do zamysłu z samego początku serii.


  Ci panowie chyba okradają grobowiec.

Teraz z powrotem wrócono do tego, co było w pierwszej części, głównymi naszymi działaniami nie będzie eliminacja wrogów, a wykonywanie wręcz akrobatycznych ewolucji, a strzelanie do przeciwników ma być tylko miłym dodatkiem.


  Nasza bohaterka w gustownym niebieskim sweterku.

W czasie E3 można było zobaczyć kolejne screeny z produkcji oraz nowy film prezentujący grę. Ukaże się ona w listopadzie na platformy: PC, Xbox, PlayStation 2, PSP, Xbox 360.
Temat numeru - E3 - The Chronicles of Narnia / Tomb Raider Legend
SS-NG #32 Czerwiec 2005
45