Temat numeru - E3 - The Godfather / 25 To Life
SS-NG #32 Czerwiec 2005
47


REDAKCJA
    Porcja gorących zapowiedzi z E3.
  The GodfatherOJCIEC CHRZESTNY, klasyka kina światowego, doczekała się po wielu latach swojej komputerowej wersji. Niestety, czego można się spodziewać po grze z gangsterami w roli głównej, chyba tylko kolejnego klonu GTA. Jest to historia młodego Włocha, który ląduje w USA i zaczyna tam gangsterskie życie. Akcja toczy się równolegle z tym, co działo się w filmie i w wielu momentach wątki się przeplatają.


  Nasz główny bohater.

Co do walk, to pojawia się znany juz od czasów Soldier of Fortunne, system podziału ciała na miejsca trafienia, czyli trafiamy w nogę, przeciwnik pada na ziemie i ma trudności z poruszaniem się, trafiamy w głowę, ginie na miejscu, czyli znowu nic odkrywczego.


  Czy to gest Kozakiewicza?

Nowością może być fakt, ze od każdego z wrogów można wyciągnąć jakieś informacje, przydatne nam w dalszej grze. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest tzw. "black hand" control, pozwalający nam na dokładnym wycelowaniu i dobraniu mocy uderzenia pięścią w przeciwnika, w wersji na konsole, będzie on umieszczony pod prawym kontrolerem analogowym na padzie, jak rozwiążą to w wersji PC jeszcze nie wiadomo.


  Marlon Brando we własnej osobie.

Jeszcze jedna ciekawostką jest to, iż postacie występujące w grze będą bardzo dobrze odwzorowane, co pozwoli nam na zobaczenie na przykład Marlona Brando na ekranach naszych monitorów.


  Tylko nie uszkodź panienki.

Co wyjdzie z tej produkcji, możliwe, że kolejna płytka gra o gangsterach, może się tak stać gdyż sam Francis Ford Coppola stwierdził, iż ten produkt to spłycenie tego, co przedstawił w filmie, do zwykłej nawalanki. Gra ma się pojawić w październiku, na platformy takie jak: PC, Xbox, PlayStation 2 ,PSP, a także nadchodzącego Xbox 360.

Kamil "RioT" Świątek
  25 To Life25 TO LIFE to TPP shooter. Można wcielić się w postać gangstera i biegać po ulicach współczesnej metropolii strzelając do wszystkiego, co nie zdążyło jeszcze uciec.Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stanąć po drugiej stronie i w niebieskim mundurze, z bronią w reku, stać na straży prawa i porządku. Oczywiście to również sprowadza się do biegania po ulicach miasta i strzelania.25 TO LIFE stawia na rozgrywkę sieciową. 16 graczy na jednym serwerze. Wszędzie krew i zero ograniczeń. Nie zapomniano o trybie dla jednego gracza, w którym grający wcieli się w postać początkującego bandziora. Wszędzie czyha niebezpieczeństwo. Zarówno „swoi” jak i policja, nie będą mięli obiekcji przed posłaniem w kierunku gracza kilku kulek.Wielką zaletą ma być interaktywne otoczenie, reagujące na zachowanie gracza. Tak jak było to możliwe w RED FACTION, tak i tutaj, będzie można dowolnie modelować ściany, budynki, pojazdy przy pomocy broni palnej. Ciekawa jest również opcja pozwalająca na projektowanie wyglądu głównego bohatera.

W tle oczywiście Hip-Hop.

Juliusz "Duress" Makarewicz
Temat numeru - E3 - The Godfather / 25 To Life
SS-NG #32 Czerwiec 2005
47