Temat numeru - E3 - El Matador / The Roots
SS-NG #32 Czerwiec 2005
19


Juliusz "Duress" Makarewicz
    Porcja gorących zapowiedzi z E3.
  El MatadorEL MATADOR jest grą akcji wykorzystującą system TPP. Tłem wydarzeń są malownicze tereny Ameryki Południowej. Gra zaczyna się, gdy główny bohater wraca z obozu treningowego dla funkcjonariuszy DEA (takie FBI do walki z narkotykami) i dowiaduje się, ze jego brat został zamordowany przez kartel narkotykowy. Na pogrzebie spotyka byłego dowódcę swojego brata (który również był w DEA), który proponuje mu pewną pracę. Gracz ma dokończyć zadanie, które było przydzielone zmarłemu. W tym samym momencie staje się celem grupy zabójców znanej jako „Sicarios”.Wraz z wgłębianiem się w akcję, gracz odkryje, że intryga dotyczy większej ilości osób niż można było przypuszczać. Dotychczasowi przyjaciele stają się wrogami, a we wrogach nierzadko można znaleźć sprzymierzeńców. Wszystko wiedzie do zaskakującego zakończenia.
Tyle można powiedzieć o fabule. Jeżeli chodzi o technologię, EL MATADOR wykorzystuje kompletny verte/piel shaker, pełnoekranowe mapowanie cieni, pseudo-dynamiczne efekty świetlne i wiele innych technik powodujących, ze graficznie tytuł jest oszałamiając.Poza wspaniałą grafiką, EL MATADOR ma zagwarantować wysoki poziom AI przeciwnika i być czymś więcej niż tylko prostym shooter’em. Będzie to połączenie walki taktycznej, działania szpiegowskiego i walki wręcz, a to wszystko połączone pod szyldem TPP.
  The RootsZaprezentowany na targach E3 tytuł THE ROOTS, produkowany przez Tannhauser Gate, będzie kombinacją RPG i gry action-adventure. Jego największym atutem ma być nieliniowa, wielowątkowa fabuła, pozwalająca graczom na dowolne kierowanie poczynaniami głównego bohatera.Akcja ma miejsce w przeogromnym świecie Lorach, który został podzielony na 24 regiony. Podczas przemierzania tegoż lądu, gracz napotka ponad 120 NPC’ów, znajdzie ponad 400 przedmiotów, rzuci 70 rodzajów czarów i spacyfikuje około 100 rodzajów przeciwników.Autorzy zapewniają, że fabuła, choć w początkowych fazach rozgrywki, może wydawać się banalna, będzie się rozwijała wraz z zaangażowaniem gracza. Prosta historyjka, zacznie się przeistaczać w opowieść pełną intryg, nieoczekiwanych zdarzeń i zwrotów akcji.Wszyscy zaznajomieni z tytułami FINAL FANTASY czy GRANDIA ucieszą się zapewne, że THE ROOTS opiera się na takim samym modelu rozgrywki. Nawet sposób prowadzenia walki nie wprowadza żadnych innowacji, choć po co poprawiać coś co jest dobre.

THE ROOTS zostanie wypuszczony na rynek w trzecim kwartale tego roku.
Temat numeru - E3 - El Matador / The Roots
SS-NG #32 Czerwiec 2005
19