Temat numeru - E3 - Crash Tag Team Racing / King Kong
SS-NG #32 Czerwiec 2005
15






Paweł "Gonzo" Kazimierczak
    Porcja gorących zapowiedzi z E3.
  Crash Tag Team Racing



Sytuacja Crasha przypomina mi Chicago Bulls. Minął okres, gdy byli na szczycie i każdy się ich wynikami interesował. Potem nadszedł regres, ale pewien czas temu znowu zaczęło się o nich mówić. Ale przestano. Crash wraca w zwariowanej zręcznościówce i postara się, żeby nikt się nie nudził przed telewizorem.



To typowo arcadowe wyścigi kartów, ze strzelaniem do przeciwników, bonusami, power-upami na trasie i różnymi wyskoczniami. Clue zabawy są zderzenia z innymi samochodami i budowanie własnego, wielkiego auta. Mając taką maszynkę możemy jechać po trasie lub zostawić to AI i zająć się eliminacją oponentów za pomocą zamontowanego działka. Ten tryb wydaje się być ciekawym, a przełączanie się w inny rodzaj transportu odbywa się za pomocą jednego przycisku. Dodatkowo zaimplementowano standardowy tryb „chodzony”, w którym sterujemy oczywiście Crashem.



Ma on podróżować po różnych światach, ale ta część gry to przystawka to wyścigów. Wygląda to tak, że w trybie zwykłym wykonujemy proste zadania odblokowując nowe trasy, a na nich z kolei musimy wygrać wyścig. Zapowiada się niezła gra, ale raczej dla młodszych.
  Peter Jackson`s King Kong



Jedno z większych zaskoczeń targów. Ubi pokazało niesamowity filmik, ale w sumie po tej firmie można się było tego spodziewać. Gra ma niezwykły, przepełniony grozą klimat, a sama raczej przypomina interaktywny film, aniżeli zręcznościówkę.



Grafika zwala z nóg, szczególnie dla posiadaczy stacjonarnej maszynki Sony będzie to jeden z ładniejszych tytułów. Przez cały czas adrenalina będzie pompowana do żył w ekspresowym tempie, bo KING KONG jest wręcz napęczniały akcją. Dosłownie co chwila dzieje się coś, co wymaga naszej reakcji. Tryby gry to FPP dla głównego ludzkiego bohatera Jacka Driscolla i TPP dla gry bohaterem tytułowym. Zawarto wiele ciekawych opcji, jak np. walki z dinozaurami.



Epickie bitwy z udziałem ogromnej małpy robią wrażenie. Goryl będzie naturalnie mógł huśtać się na jakichś zwisach i robić równie dziwne rzeczy. Zapowiada się kolejna dobra gra na licencji, być może to zasługa Michela Ancela (pracował przy RAYMAN`ie i BG&E), który zamoczył tu swe zdolne paluchy.
Temat numeru - E3 - Crash Tag Team Racing / King Kong
SS-NG #32 Czerwiec 2005
15