Temat numeru - E3 - Star Wars: Empire at War/ Star Wars: Battlefront 2
SS-NG #32 Czerwiec 2005
44


Wojciech "Keiran" Skitał
    Porcja gorących zapowiedzi z E3
  Star Wars: Empire at WarDeveloperzy z Petroglyph stoją przed nie lada wyzwaniem. Od lat nie było dobrej gry w świecie SW niezrobionej bezpośrednio przez Lucasarts (jedyny wyjątek to BATTLEFRONT). Nigdy również nie było naprawdę porządnej strategii, to straszne, ale trzeba to przyznać. Całe szczęście – panowie z Petro są zawodowcami, to ludzie, którzy wcześniej dali nam serię C&C.Na targach E3 zademonstrowano ledwie ułamek tego, co nas czeka w pełnej wersji. Mogliśmy zobaczyć podstawowe miejsce, z którego kierować będziemy wydarzeniami – mapę galaktyki. Zabieg podobny co w REBELLION. Na mapie mamy podstawowe systemy i szlaki handlowe, to właśnie one są najważniejsze, gdyż będą źródłem naszych bogactw. A co poza tym?Autorzy obiecują doskonałe odwzorowanie skali jednostek, no i wydaje się, że ta obietnica zostanie spełniona. Wystarczy jeden rzut na pole walki, by zobaczyć, że AT-AT jest duuużo większy od szturmowca. Poza tym mogliśmy spotkać jednego z herosów – Lorda Vadera, ten jak się okazuje ma do dyspozycji 2 Moce (tylko? aż się prosi o więcej): pchnięcie oraz zgniecenie (coś w rodzaju znanego wszystkim gripa, ale działającego na pojazdy).
Trudno w tej chwili powiedzieć, czy EMPIRE AT WAR okaże się hitem, ale mamy podstawy przypuszczać, że tak będzie. Czego sobie i Wam życzę.
  Star Wars: Battlefront 2Jeszcze nie opadł kurz po zwanym przez złośliwców BATTLEFIELD STAR WARS, a już na horyzoncie czeka sequel. Ostatnimi czasy developerzy z firmy Pandemic ujawnili sporo ciekawych informacji, które delikatnie mówiąc wgniatają w fotel. Ale po kolei
BATTLEFRONT2 ma przede wszystkim uwzględniać żądania graczy. A ci domagali się wielu rzeczy. Pierwsza to lepszy tryb single-player. Jak obiecują autorzy teraz będziemy mieli prawdziwą kampanię z porządną fabułą.Co poza tym? Spodziewać się możemy większej różnorodności. Ma pojawić się 12 planet, po jednej mapie na każdą oraz wnętrza pojazdów (taaaak). Chwilowo potwierdzono dwa: Gwiazda Śmierci oraz Tantive IV (okręt, który na początku Nowej Nadziei atakuje Vader). W teorii wyglądać ma to tak, że będziemy mogli poruszać się wewnątrz statku, a także w przestrzeni kosmicznej. Gracze będą mogli wsiąść do myśliwca czy barki desantowej i polatać w przestrzeni. Nie wiem jak to wyjdzie w praniu, ale zapowiada się znakomicie. Ta gra może okazać się spełnieniem marzeń wielu maniaków Gwiezdnej Sagi.Wyobraźcie sobie, że ktoś siedzi wam na ogonie, gdy lecicie wspaniałym skosem (TIE Interceptor), żaden problem, kumpel wskoczy do wieżyczki i usunie zagrożenie. Tryb online ma obsługiwać aż 64 graczy (PC), co pozwoli na naprawdę duże bitwy. Nie wiem jak Wy, ja trzymam kciuki.
Temat numeru - E3 - Star Wars: Empire at War/ Star Wars: Battlefront 2
SS-NG #32 Czerwiec 2005
44