CIA - Strefa Śmierci - Battlefield 2 - pokaz przedpremierowy
SS-NG #32 Czerwiec 2005
77


REDAKCJA
    Dnia 4 czerwca o godzinie 12:00 na terenie warszawskiego Kina Ochota odbył się pokaz gry, na którą czekają rzesze wiernych fanów. BATTLEFIELD 2 bo właśnie o ten produkt chodzi przyciągnął na Ochotę wiele osób z branży komputerowej, z pism i zinów, a także zwykłych graczy. zjawiliśmy się również my, dzielna ekipa SS-NG.
Po spotkaniu się całej delegacji w pobliskim Parku Szczęśliwickim dziarskim krokiem udaliśmy się na miejsce pokazu.Owy szybki krok oczywiście wcale nie był spowodowany faktem, że do otwarcia zostało 5 minut, a my mieliśmy jeszcze jakieś 15 do przejścia. Oczywiście główni delegaci w osobach Mad_Boy'a i Ascot'a nie szczędzili kroku, jednak reszta ekipy (która akurat przebywała u Ascot'a na noclegu) została sporo w tyle.
Nagle naszym oczom ukazał się wspaniały widok. Budka z zapiekankami, ja to mówił Ascot "najlepszymi w mieście", a zaraz za nią kino Ochota. Co tam się działo! Istny chaos. Z trudem dostaliśmy się do środka. W oczekiwaniu na przepustki rozejrzeliśmy się troszkę. Tuż pod ekranem stały ustawione w 3 rzędach komputery. Wciągnęliśmy nozdrzami zapach kina i przystąpiliśmy do oczekiwania...
Trzeba nadmienić, że takiej ochrony to Kino Ochota jeszcze nie widziało. Okazuje się, że wejściem dla prasy wpuścił nas komandos stojący na straży wyżej wspomnianego wejścia. W środku owych komandosów było znacznie więcej, gdyż, jak się okazało, organizatorzy pokazu zaprosili jednostkę specjalną GROM.A o samych byłych żołnierzach grom'u napiszemy później. Zajęliśmy miejsca. Zebranych na sali przywitał reprezentant EA POLSKA.
Na ekranie pojawiło się przemówienie jednego z twórców gry, niestety bez dźwięku...
Po kilku próbach zrezygnowano jednak ( w tym czasie dokonano przynajmniej 3 restartów podczas których usłyszeliśmy dźwięk, który wskazywał by, iż „komputer nie stoi na Linuxie").
Cała sytuacja, jak też parę innych w trakcie pokazu, wywołała salwy śmiechu i braw. Dość powiedzieć, że po którymś restarcie z kolei patrząc na mówiącego kolesia i starając się wyczytać z ruchu warg co mówi, Ascot spadł z fotela zwijając się ze śmiechu. Takich sytuacji było więcej, ale o tym później.Ma'd ledwo podniósł AsCoT'a z podłogi aby i ten zobaczył co teraz przygotowali organizatorzy. Człowiek z EA zaczął prosić na scenę ludzi ze Społeczności Battlefield, aby zajęli miejsca przy komputerach. Podczas wymieniania nicków przewinęło się kilka śmieszniejszych, skomentowanych później przez publiczność. Tak wiec mieliśmy: Luke’a, Vadera, Byczka Fernando i wielu wielu innych.
W czasie, gdy gracze się rozgrzewali, organizatorzy puścili na telebimie trailer BF2, oraz pana z EA GAMES (tego, z którym były problemy wcześniej). Po wysłuchaniu przemówienia (szkoda, że tylko po angielsku. Wszak nie każdy zna ten język tak perfekcyjnie i organizatorzy mogliby się pokusić o tłumaczenie) mogliśmy wreszcie nacieszyć oczy widokiem nadchodzącej gry. Gdy na telebimie pojawiła się mapa terenu działań, prowadzący jeszcze tylko dla formalności podał minimalną konfigurację komputera niezbędną do odpalenia BF2, a następnie przeszedł już do konkretów związanych z samą grą.W pierwszej kolejności opisane zostały klasy zawodowe i bronie jakimi dysponuje poszczególna klasa. Gdy organizator zapytał GROM'owca czy owa broń (M4A1) jest dobra czy zła, GROM'owiec udzielił chyba swojej najlepszej życiowej odpowiedzi: "jest dobra!". Wszyscy oczywiście oczekiwali czegoś lepszego, ale w wojsku uczeni są chyba dawać wyłącznie krótkie i precyzyjne odpowiedzi. Następną sytuacją w której połowa sali popłakała się ze śmiechu było przejęzyczenie się organizatora- "Karabin ten jest bardzo precyzyjny. Snajper posiada narządy przez które może patrzeć".
Pozostając przy przejęzyczeniach, to kolejnym zabawnym akcentem było stwierdzenie (już w czasie obserwowania akcji), że gracz przyjął typową snajperską pozycję. Nie byłoby w tym nic dziwnego, poza faktem, że gracz ten nie był snajperem a najzwyklejszym komandosem i to w dodatku z ciężkim karabinem. Ale nic to- nie zważając na śmiechy publiki, pan prowadzący wziął się za komentowanie akcji.
Po kilku minutach gry, organizator postanowił sprawdzić co dzieje się na lotniskowcu. Oczom wszystkich ukazało się 8 komandosów patrzących się na siebie. Najwyraźniej zawstydzeni postanowili jednak zająć miejsca w pojazdach.Pomijając już wszelkie takie mniejsze czy większe wpadki, naszym oczom ukazała się pierwsza mapa rozgrywek. W trakcie obserwowania akcji (utrudnionej, jako, że operator podglądu strasznie kręcił "kamerą" i Ascot o mało nie dostał choroby morskiej), prowadzący na bieżąco komentował wszelkie aspekty gry, takie jak zdobywanie punktów kontrolnych i w jaki sposób się to odbywa, omówił funkcje medyka i sposób przywrócenia do życia postrzelonego kolegi, a także najzwyczajniej w świecie komentował poczynania graczy ("widzimy atak artylerii", "oto do pomocy wkraczają myśliwce i helikoptery" itp.). Po zakończeniu pierwszej mapy, cala runda została skomentowana przez byłego żołnierza GROM'u. Opisywał on błędy graczy jak i momenty w których postąpili prawie idealnie. Pokusił się on również o skomentowanie samego produktu. Jak sam powiedział idealnie do tego pasują słowa "Gra jest zajefajna". Po 10 minutach przerwy, na serwerze odpalono kolejna mapę...W przypadku tej mapy sytuacja wyglądała podobnie jak przy pierwszej, więc nie będziemy się tu za bardzo o tym rozpisywać.
Łącznie zaprezentowano trzy różne mapy, dzięki czemu możliwe było ukazanie akcji z różnych perspektyw, terenów działań a także użytych pojazdów. Dało to lepszy obraz tego, co nas czeka w gotowym produkcie.
Na jednej z map zaprezentowano także możliwości fizyki gry, ale nie będziemy się o tym rozpisywać, jako że poproszono prasę o nie opisywanie samego produktu, gdyż nie jest to wersja finalna i do dnia premiery niektóre aspekty mogą się zmienić.Po zakończeniu 3-ciej mapy, miał miejsce konkurs, w którym do wygrania był trening pod nadzorem byłych żołnierzy jednostki specjalnej Grom. Po konkursie komputery z BF2 zostały oddane graczom do przetestowania. Chyba właśnie na to wszyscy czekali. Gra ma ukazać się w sklepach na dniach (24.06). Wbrew pozorom nie ma jakichś kosmicznych wymagań, a podobne do tych z Bf:Vietnam. Tak wiec nie pozostaje nam nic innego jak tylko zachęcić was do kupna Bf2.
Po wyjściu z kina trafiliśmy na prowizoryczną strzelnicę, gdzie redaktorzy SS-NG ulżyli sobie i zużyli trochę energii tłoczącej się w nich na myśl o bliskim deadlinie. Stojąc w kolejce po broń (na kulki, a nie prawdziwą amunicję – żeby nie było), spotkaliśmy znajomych nam ludzi z zaprzyjaźnionego zina Reset Forever. Oczywiście pozdrawiamy ich serdecznie. Zresztą panowie również sobie postrzelali, na co mam dowód w postaci zdjęcia.Tak oto zakończył się dla naszej ekipy przedpremierowy pokaz BATTLEFIELD 2 w warszawskim Kinie Ochota. Szczęśliwi mogliśmy udać się do domu na zasłużony wypoczynek.
CIA - Strefa Śmierci - Battlefield 2 - pokaz przedpremierowy
SS-NG #32 Czerwiec 2005
77