CIA - Wstępniak - Eeeeeeeeee…..trzy?
SS-NG #32 Czerwiec 2005
76


Wacław "DRIZIT" Beck
Witajcie. Nadchodzimy znów, już tradycyjnie pod koniec pierwszej połowy miesiąca (nie przywiązujcie się zbytnio do tej tradycji ;P). Jako, że wiem, że nie doczytacie tego do końca (podobno dzisiaj już nikt nie czyta tekstów), właśnie w tym miejscu jestem winien przeprosiny wszystkim czytelnikom. Powodem ich jest brak informacji ze strony redakcji, co do terminów wydawania nowych numerów. Jako, że jest to sprawa aktualnie dosyć zmienna i nieobliczalna, nie informowaliśmy Was o tych terminach. Ostatnio SS-NG jest jak żywioł, który trochę wymknął się spod kontroli :P… Przepraszamy, liczymy na to, że końcu uda nam się znów wydawać SS-NG zgodnie z rozkładem jazdy. Czego i sobie, i Wam życzymy.
I tak już sporo czasu na nas musieliście czekać, więc do rzeczy.
Kolejna odsłona targów E3 za nami. Z tego powodu postanowiliśmy przygotować dla Was obszerny materiał z imprezy. Przygotowaliśmy zatem około 100 zapowiedzi gier przedstawianych na targach. Co prawda targi już skończyły się przeszło 2 tygodnie temu, jednak na pewno takie kompendium gier, które zostaną wydane w najbliższym (i nie tylko) czasie będzie bardzo przydatne. Dlatego ten numer został w ponad 50% zdominowany przez materiały z E3. Ze względu na specyfikę zapowiedzi, które opierają się tylko na niezbyt obszernych informacjach, postanowiliśmy na każdej ze stron umieścić po dwie zapowiedzi z kompletem screenów. Przygotowaliśmy także relację z prezentacji nowych konsol, ponieważ to właśnie one, czy tego chcecie czy nie, trzęsą teraz całym światem.
Są to prezentacje PS3, N-GAGE QD, Nintendo Revolution oraz Xbox360. Walka między gigantami będzie ostra, ponieważ gra toczy się o grube miliony (a może i miliardy) dolców, oczywiście z naszych kieszeni. Dzięki temu my gracze, powinniśmy na tym zyskać najwięcej, co już zresztą widać po zapowiedziach gier.
Z materiałów specjalnych, mamy dla Was relację z przedpremierowego pokazu BATTLEFIELD 2, który odbywał się 10 dni temu w warszawskim kinie Ochota. Informacji o samej grze nie znajdziecie tej relacji prawie wogóle, ze względu na to, że prezentowana była nieskończona wersja gry i proszono prasę o wstrzymanie się z komentarzami, jednak warto przeczytać sam tekst.
Na razie tyle informacji o zawartości, zaraz wróce do reszty, teraz natomiast powiem jeszcze parę słów o formie. Udało nam się wyeliminować bardzo uciążliwy błąd który prześladował użytkowników Opery oraz FireFoxa, podczas każdego przeglądania SS-NG. Jak już pewnie zauważyliście, nawigacja działa i wygląda już jak zakładaliśmy. Cieszy mnie bardzo fakt, iż wróciły także numery stron, które jednak są w magazynie sprawą dosyć potrzebna :]. Ze spraw formalnych to na z grubsza tyle, czas na poprawę zawartości…


Jeżeli chodzi o dalszy jej ciąg, to w STAR ZONE przedstawiamy opis Całej Gwiezdnej sagii, oraz dwie recenzje najnowszych Gwiezdnych Wojen. Pierwsza nie jest zbyt przychylna dla filmu, druga jest jednak niejaką kontrą dla zdania "Pellaeon’a". A po której stronie mocy wy się opowiecie? Zapraszam do zapoznania się z nimi.
W powracającej Karczmie przeczytacie (a spróbujcie nie ;)) pierwszą część tekstu o wampirrracch w polskim wydaniu (nie zapominajcie o kamieniu! –szczegóły w tekście)
Wracając jednak do sprawy konsol, przedstawiamy Wam dwie strony poświęcone przenośnym konsolom, zwanym inaczej handheldami. Jak wiecie zajmuje się nimi u nas Voo, który to przygotował dla Was dwie recenzje oraz zapowiedzi na NDS’a oraz N-GAGE’a.
Po dzisiejszych niepowodzeniach w moich zmaganiach w pewnej ścigałce, chętnie zapowiem także inny produkt, który wziął na warsztat Rosic, ostatnio ciągle pastwiący się nad produkcjami tego typu. Jest to Road to Fame …więcej słów nie trzeba, już Rosic dosyć się na temat tej gry nagadał. Powiem tylko ze otrzymała ona zaszczytne trzecie miejsce w naszej punktacji. Niestety dla tej gry, nie jest to bynajmniej pozycja medalowa, ponieważ trzecia…od końca.
Ogólnie w tym numerze przyszło nam recenzować gry w podobnej klasie. Wspomnę chociażby o Kajko i Kokosz i szkoła latania. Eh, nie powiem już ani słowa o tej grze, bo wyjdzie na to, że znów się na kogoś uwziąłem….
Natomiast jako, że CDP projekt serwuje nam zazwyczaj bardzo udane produkty, może warto (albo nie warto) wspomnieć o grze Immortal Cities: Children of the Nile. Jak to ładnie skwitował Duress „Już nie chcę być Faraonem.”.
Z perełek (w porówaniu do..) jednak mamy dla Was Cold Fear na PS2 oraz CT Special Forces: Nemesis Strike, obie z siódemeczkami na przedzie.
Tym optymistycznym akcentem kończe na ten miesiąc swoje bajkopisarstwo. Do zobaczenia za miesiąc!
CIA - Wstępniak - Eeeeeeeeee…..trzy?
SS-NG #32 Czerwiec 2005
76